Strony internetowe

Mało profesjonalna w dzisiejszej dobie internetu jest firma nieposiadająca własnej wizytówki w sieci za pośrednictwem strony internetowej, więc długo nie dywagując - traci z każdą kolejną godziną swoich klientów.

Strona internetowa to jedna z najlepszych metod promocji. Zawiera ona w sobie wszystkie elementy, które powinna zawierać dobra reklama. Łączy w sobie funkcje informacyjne, marketingowe i sprawia, że firma otrzymuje renomę. Posiadanie takiej witryny oprócz statusu daje też wiele więcej innych korzyści. Jakie są to plusy ? Kiedy warto zdecydować się na założenie witryny ? Jakie wymagania warto przed nią postawić ? I wreszcie jakie są koszty i proces wykonania. Na te wszystkie pytania znajdziecie Państwo odpowiedzieć w dalszej części artykułu. Oprócz rozwiania wątpliwości przekażemy również kilka cennych informacji, jakie warto posiadać, zamawiając firmową strona internetową, oraz przybliżymy cały proces jej tworzenia tak, aby wiedza ta pozwoliła do maksimum wykorzystać szansę, jaką jest stworzenie własnej witryny.

01.
Podjęcie decyzji o założeniu strony www
Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania własnej strony internetowej jest decyzją, jaką należy podjąć o jej stworzeniu.
03.
Szczegóły dotyczące projektu graficznego strony
Konieczne jest podanie całej masy szczegółów, które pozwolą spełnić wszystkie wymagania zamawiającego.
02.
Wymogi odnoszących się do funkcjonalności strony
Po pozytywnej decyzji o założeniu firmowej strony internetowej nadchodzi czas na wyznaczenie celów, jakie spełniać ma nasza witryna.
04.
Wycena strony www
Wycena strony internetowej to jedna z najważniejszych rzeczy przy jej zamawianiu.

Czym jest strona responsywna ?

Co ciekawe audyt SEO pozwala uzyskać liczne korzyści bez potrzeby intensyfikacji nakładów ponoszonych na promocję.

Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że bez umiejętnie przeprowadzonych kampanii reklamowych będzie nam bardzo ciężko dotrzeć do odbiorcy ze swoim produktem bądź usługą. Stąd też naprawdę warto z prowadzoną działalnością wejść do internetu. Na nic jednak zda nam się obecnie zwyczajna strona internetowa. Oczywiście jest to świetne narzędzie, lecz o ograniczonym polu działania.

Wynika to z faktu, że niemało osób korzysta dziś z dostępu do sieci z urządzeń mobilnych. Tym samym potrzebna jest nam strona responsywna, czyli taka działająca w jednakowym stopniu na komputerach stacjonarnych oraz wspomnianych już urządzeniach mobilnych. Zwyczajna strona nie nadaje się w dostatecznym stopniu do przeglądania na tabletach czy smartfonach.

Dlatego też strona responsywna wykrywając łączenie się z przy użyciu powyższych urządzeń zmienia swój układ i pozwala tym samym bez przeszkód przeglądać ją. Warte odnotowania jest również to, że Google przyjaźniej spogląda na takie strony niż te oparte o HTML. Wynika to bowiem z tego, iż ten potentat na rynku wyszukiwarek chce, aby strony www były w jednakowym stopniu były dostępne dla wszystkich odwiedzających użytkowników. Dlatego też każda strona responsywna może liczyć na wyższą lokatę w tej wyszukiwarce. Z tego powodu warto postarać się o taką właśnie stronę www, a z pewnością krok ten nam się opłaci.

Strona internetowa – dlaczego warto ją mieć ?

Należy już na wstępie sobie jasno powiedzieć, że strona internetowa zalicza się do kluczowych elementów dobrze prosperującej firmy.

Trudno się w zasadzie temu dziwić, ponieważ większość interesów załatwia się wykorzystując nowoczesne technologie. Co więcej internet to dodatkowo wspaniałe narzędzie do promocji marki bądź też produktu. Dlatego też ignorancją byłoby zaniechanie posiadania strony www. Przenigdy jednak nie może to być przypadkowa strona. Stąd też powinna ona posiadać określoną budowę, aby dawała możliwość błyskawicznych i nienastręczających wielu kłopotów modyfikacji. To oczywiście nie jest koniec, gdyż strona internetowa musi być funkcjonalna. Nie można jednak pomijać wartości merytorycznej, ponieważ to ona ma za zadanie przyciągać do nas potencjalnych kontrahentów. Często zapominanym aspektem, jaki zapewnia strona internetowa jest kreacja pozytywnego wizerunku danego przedsiębiorstwa. Porządnie wykonana witryna dobrze zaświadcza o przedsiębiorcy i do tego jeszcze wzmacnia jego pozycję na rynku. Stąd też nie warto się wzbraniać przed założeniem strony www dla swojej firmy, ponieważ jest to duża inwestycja w jej rozwój.

BLOG / CIEKAWOSTKI / PORADY
Rzeczywisty koszt większości realizacji zależny jest od specyfiki projektowej zlecenia, nakładu oraz czasu pracy. Publikowane oferty cenowe nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Nie wyrażamy zgody na rozpowszechnianie, rozprowadzanie i sprzedaż powyższych danych kontaktowych dla celów marketingowych. Adres e-mail służy wyłącznie dla korespondencji związanej z zakresem prowadzonej działalności określonej na niniejszej stronie.