Choroba XXI wieku – Nomofobia

Choroba XXI wieku – Nomofobia

W dzisiejszych czasach, większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego. Wiadomo, że obecnie telefon nie służy tylko i wyłącznie do prowadzenia rozmów tak jak to miało miejsce przed laty, gdy mogliśmy korzystać jedynie z telefonów stacjonarnych.

Co to nomofobia ?

Telefon komórkowy zapewnia nam łatwą, natychmiastową i przede wszystkim wygodną łączność z innymi osobami, jak również umożliwia nam surfowanie po internecie z dowolnego miejsca w którym akurat się znajdujemy. Plusów posiadania komórki nie trzeba nikomu wymieniać. Niestety jej posiadanie i nadmierne korzystanie z niej może okazać się również przyczyną fobii, ogarniającego nas lęku, irracjonalnego niepokoju i strachu przed utratą łączności którą zapewnia nam telefon komórkowy. Nomofobia (ang. no – mobile – phone- phobia) jest skutkiem ubocznym rozwoju technologii i niestety może dosięgnąć każdego z nas.

Nikt nie chciałby stać się niewolnikiem-nomofobem, jednak rezygnacja z posiadania komórki wydaje się w obecnych czasach nierealna. Niestety z czasem systematycznie powiększa się grono uzależnionych, a fobia ta jak każda inna ma negatywny wpływ na nasze życie. Dlatego starajmy się mieć pod kontrolą korzystanie z własnej komórki, bo jak mówi stare porzekadło: „Co za dużo, to niezdrowo“.

 

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość.