Instagram – blaski i cienie

instagram - blaski i cienie - blog - studio reklamy

„Nie ma Cię na instagramie, nie żyjesz”- to całkiem trywialne, lecz trafne powiedzenie podkreśla, jak ważne są w dzisiejszych czasach media społecznościowe. Dzięki nim relacje międzyludzkie zyskały nowy wymiar. Obecnie możemy dzielić się wszystkim i ze wszystkimi. Instagram, o którym mowa wciąż zyskuje na popularności wśród ludzi w każdym wieku.

Badania wykazały, iż najczęstszymi użytkownikami jest młodzież w wieku 18-24 lat, którym nie obca jest najnowsza technologia. Portal społecznościowy powstał w 2010 roku i wprowadził wiele nowych możliwości udostępniania filmów oraz zdjęć. Koncepcja Instgrama opiera się na dzieleniu fotografii oraz relacji codziennego życia z innymi użytkownikami, którzy mają możliwość komentowania oraz oceny za pomocą serduszek. Rozwiązanie to znalazło, i nadal znajduje, wielu fanów na całym świecie.

Nie oznacza to jednak, iż jest ono pozbawione wad. Istnieją ludzie, którzy nie założyli konta w serwisie z własnych pobudek, takich, jak obawa wykorzystania udostępnianych zdjęć, czy choćby ułatwiony dostęp do informacji z prywatnego życia.

Twórcy Instagrama oczywiście wprowadzili ustawienia prywatności, dzięki którym to użytkownik decyduje o tym, komu zezwala na przeglądanie profilu, jednak nie wszyscy są zainteresowani tego typu wyjściem. Z cieni, które przysłaniają blask portalu możemy wymienić choćby ograniczenia związane z komputerowymi systemami operacyjnymi. Desktopowa wersja w ogóle nie przypomina mobilnego odpowiednika. Dodawanie filmów nie jest utrudnione i zdjęcia przegląda się łatwiej. Sytuacja komplikuje się przy ich dodawaniu. Nie jest to niemożliwe, ale wymaga pewnej wiedzy.

Przypomnijmy, że Instagram to wciąż mobilna aplikacja mimo wielu dotychczasowych komputerowych aktualizacji. Skupiając się na wadach ciężko dostrzec tytułowe ‚blaski’ tego serwisu społecznościowego, a jest ich zdecydowanie więcej. Z pewnością niepodważalną zaletą portalu jest jego intuicyjność. Już w kilka minut nawet laik, który na co dzień nie ma styczności z elektroniką poradziłby sobie z interfejsem opierającym się na prostych ikonach. Niepodważalnym i oczywistym atutem jest udostępnianie zdjęć i filmów mających dla nas szczególne znaczenie. Specjalne filtry wbudowane w aplikację sprawiają, iż nie musimy korzystać z dodatkowych programów do obróbki zdjęć oraz filmów, gdyż podstawową edycję mamy w zasięgu ręki.

Instagram to również gigantyczna baza wysokiej jakości zdjęć ze wszystkich zakątków świata. Obserwowanie osób, które mają podobne zainteresowania i styl życia, jest niezwykle inspirujące i motywuje do działania we własnym kierunku. Social media to obecnie najprostsza forma przekazu informacji na każdy temat. Dzięki nim wiemy co się dzieje zarówno na świecie, jak i w kraju lub najbliższym otoczeniu. To w zupełności wystarcza, aby zaskarbić sobie przychylność wielu użytkowników. Wisienką na torcie social mediów jest możliwość finansowych korzyści.

Zarabianie na tego typu portalach opiera się na zawieraniu kontraktów z firmami produkującymi najczęściej kosmetyki, ubrania oraz sprzęt sportowy w celu promowania produktów. Istotnym staje się wtedy faktyczna liczba obserwujących profil i co więcej komentujących fotografie oraz filmy. Instagram w ubiegłym roku odwiedzało i wrzucało relacje średnio miliard użytkowników miesięcznie. Niewątpliwie jest to niezwykłe osiągnięcie, z uwagi na fakt, iż pozostałe popularne serwisy uplasowały się na niższych pozycjach.

Dekada rozwoju technologii i zmiana postrzegania otaczającego nas świata sprawiła, że strony internetowe oraz portale społecznościowe prowadzone są przez gigantyczne korporacje wykazujące miliardowe dochody. Nic dziwnego, jeżeli czerpiemy z nich inspirację i dają nam nieograniczone możliwości poznawania wszechświata.

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość.